Vicemajsterka SR 2017 z OMD Farfalletta!

V sobotu 10.6.2017 sa konal pred letnými prázdninami ďalší ročník Majstrovstiev SR - jednotlivcov, prvýkrát v Liptovskom Jáne ako náhrada za Boccia Tatra Cup. Turnaj bol organizovaný pod hlavičkou klubu ZOM Prešov. O prekvapenia nebola núdza.

V kategórii BC3 nastúpili traja naši hráči (Miroslav Bielak, Michal Tižo a Ľuba Škvarnová). A poriadne zamiešali karty hlavne na úkor favorita Adama Burianeka. Borisa Klohna a Adam Burianek vo svojich skupinách dominovali. V A skupine Klohna vyhral 7:1 nad Miroslavom Bielakom a 19:0 nad Ľubou Škvarnovou. O postup do semifinále teda zabojovali kluboví spoluhráči, Ľuba Škvarnová vyhrala 7:3 nad Miroslavom Bielakom, keď o všetkom rozhodla posledná smena. V B skupine Burianek vyhral nad Michalom Tižom 9:1 a nad Zuzanou Mochňackou 14:0. V zápase o postup vyhral Michal Tižo 8:2 nad Zuzanou Mochňackou.

Semifinále medzi Klohnom a Tižom bolo najvyrovnanejším zápasom v tejto kategórii, rozhodol až tie-break. V ňom bol úspešnejší Boris Klohna. V druhom zápase sa však zrodilo prekvapenie na úkor favorita. Burianek neuhral proti Škvarnovej ani bod a po prehre 0:6 ho čakal súboj o 3. miesto. V súboji o tretie miesto čakal Adama Burianeka zápas s Michalom Tižom. Michal vyhral 5:2 a získal bronz! Vo finále sa Ľube Škvarnovej nedarilo a podľahla Borisovi Klohnovi výsledkom 10:0, stala sa vicemajsterkou SR pre rok 2017!

Srdečne blahoželáme Ľube Škvarnovej a Michalovi Tižovi k druhému resp. tretiemu miestu!